Про мене

Привіт! Мене звати Павло Кобзар, я незалежний викладач і перекладач іноземних мов.

Поки що вільно володію лише чотирма мовами (англійською, польською, українською та російською). Також вивчаю німецьку та есперанто і загалом захоплююся мовознавством :)

Закінчив Києво-Могилянську академію (історія) та Варшавський університет (політологія), маю український і польський дипломи магістра.

Можу підготувати до вступу в польський університет, до отримання Карти Поляка, просто до життя у Польщі, оскільки маю в цьому власний успішний досвід.

Також я люблю подорожувати, побував наразі у десяти країнах Європи і не маю наміру зупинятися. Тож бюджетні мандрівки це одна з тем, на які тут пишу.

Чому «незалежний»?

berlin tor

Біля Бранденбурзьких воріт, Берлін

Ще перш ніж закінчити університет, я почав працювати на курсах англійської мови для дітей. Але усе, що я самостійно читав і дізнавався про сучасні методики вивчення мов, суперечило тому, чим мені доводилося там переважно займатися.

Бо попри всі особливості і переваги приватних курсів, там такі ж підручники зі штучними вправами і списками слів, такий самий малогнучкий навчальний план для всієї групи, який треба опанувати за виділений період часу, такі ж постійні тести і постійний стрес, як у звичайній школі.

Мені хотілося більшого, тож я звільнився з роботи і став працювати на самого себе.

Чим я займаюся?

Корпус «Collegium Novum» Ягеллонського університету

Біля Ягеллонського університету, Краків

Попри те, що мене не полишають амбіції стати справжнім поліглотом, наразі я вирішив зосередитися саме на польській тематиці. Тож зараз я допомагаю людям вивчати польську мову, перекладаю на польську та з неї, веду блог, проводжу вебінари. Крім того, я розробив власні онлайн-курси польської мови за максимально ефективною методикою для українців, бо як відомо:

Кожен народ має свої власні особливі труднощі [і переваги] у вивченні тієї чи іншої іноземної мови. — Като Ломб, угорська поліглотка

Чому «Дипломат»?

Це слово добре передає суть мого блогу. Адже з одного боку воно означає людину, яка багато подорожує і може легко порозумітися з іншими, зокрема завдяки знанню іноземних мов. А з іншого боку дипломат це теж валіза — чемодан, повний всіляких корисних речей, який ми беремо в дорогу. Сподіваюся, що він принесе користь і вам!

Мені дуже важливо знати, ким є мої читачі, тож напишіть у коментарях кілька слів про себе. Тоді я зможу краще уявляти свою аудиторію і даватиму вам іще більше. Тож як Вас звати? Звідки Ви? Чим займаєтеся? Що Вас цікавить? Буде приємно познайомитися! :)

 • Людмила

  Мене звати Людмила. Я з Вінниці. До речі я була на Кавалерії 2015)
  Збираюсь їхати в Польшу на роботу, тому мені потрібно знати хоча б ази цієї мови або для початку було б непогано навчитися розуміти польську. Наразі, намагаюся самостійно вивчати мову з допомогою відео уроків, розмовника та книги М. Ковальської. Успіхи мене не тішать, тому потребую додаткових методів навчання. З нетерпінням чекаю вибінару. p.s. мене зацікавили польські сленги, таке дійсно важко відкопати в неті)

  • Радий бачити! Думаю, мої методи стануть тобі у пригоді :)

 • Яна

  Добрий день, мене звати Яна, я із міста Житомира. Планую найближчим часом їхати працювати у Польщу, але мови поки не знаю. Хочу опанувати її хоча б для розуміння поляків при спілкуванні. Думаю вебінар буде мені корисний дляознайомлення із польською мовою та першим кроком до її вивчення.

  • Дуже приємно! До речі, я теж родом з Житомира :)

 • Ksenia

  Witam! Mam na imię Ksenia.Jestem z Charkowa. Znam język polski już 4 lata.Pracuję nauczycielką.Chcę poznać coś nowego!

  • Pozdrawiam! Bardzo mi miło :) Poznać coś nowego to zawsze dobry pomysł, przecież nie ma granic doskonałości.

 • Slava Strazhets

  Добрий день. Я з Вінницької обл., 31 рік. На разі працюю в Польщі, мову вивчаю походу, важкувато без належного вивчення, але інтернет в допомогу! Зацікавив Ваш метод, оскільки завжди подобаються незвичні рішення!

  • Добридень! Відкритість до нового це дуже позитивна риса, вона обов’язково допоможе Вам у вивченні іноземної мови.

 • Anton

  Привіт, мене звати Антон, мені 26. Я зі Львова. Хочу вивчити польську мову для власного саморозвитку.

  • Привіт! Саморозвиток це похвально, але для більшої ефективності варто визначити для себе конкретну мету. Чого саме Ви хочете досягти за допомогою польської? Подорожувати Польщею? Читати Міцкевича в оригіналі? Дивитися польські серіали?

   • Anton

    Кінцевою метою є вільне спілкування польською мовою.

    • Добре, але спробуйте копнути ще глибше – навіщо Вам вільне спілкування? З ким Ви плануєте спілкуватися? Усвідомлення цього дуже сприяє мотивації ;)

 • Катя

  Привіт усім! Мене звати Катя, 27 років. Я з Києва проте останні 3 місяці живу у Польщі, рівень знання мови можна оцінити як “базовий”. Працюю віддалено на києвський офіс своєї компаніі, у вільний час подорожую, активно відпочиваю (трекінг, велосипед, лижі) aбо просто відпочиваю :). Зацікавлена вивчити польську мову щоб швидше асимілюватись з оточенням, – розуміти все що віідбувається навколо, заводити нові знайомства, мати змогу обмінюватись фразами з незнайомцями і т.д.

  • Круто! Буду радий допомогти :)

 • Ann

  Привіт, мене звати Анна, я з Вінниччини. Викладаю англійську та німецьку мови. Вільно володію українською, російською. На мінімальному рівні знаю латину, іспанську та французьку мови. Хочу вивчити польську мову, так як часто буваю у Польщі у справах. Крім того, мене цікавлять новинки у галузі методики викладання іноземних мов.

  • Вітаю колегу-викладача і поліглота :)

 • Iryna Filyas

  Вітаю! Мене звати Ірина, мені 21. Я студентка ЛНУ імені І.Франка. Вивчаю українську філологію і обожнюю мови. Досконало знаю українську та російську, англійська і чеська- на рівнях вище достатнього, є основи латини і старогрецької.
  Прагну вивчити і польську для спілкування та читання книжок:)
  А також люблю подорожувати, і вже побувала у Польщі, тому надалі хочу відчувати себе “у своїй тарілці” навіть на батьківщині поляків;)

  • Мої вітання! Мови справді затягують – з кожною новою хочеться ще :)

 • bonza bonza

  Вітаю! Мене звуть Олег. Маю польське походження. На даний момент вже перебуваю в Польщі декілька місяців. Працюю в сфері IT. Більше року тому вивчав польську мову з викладачами, але на даний момент вже все забув з основ правопису. Хотілось би все повторити, ну і звісно ж поповнити свій запас слів.

  • Не думали над отриманням Карти Поляка? Вона дає чимало привілеїв.

   • bonza bonza

    Вже маю )

    • Чудово) В такому разі, у Вас уже має бути непогана база, яку буде не складно відновити.

 • Leonid Caspruk

  Вітаю.
  Маю вже досить солідний вік, завжди цікавився польською історією і культурою.Лише недавно дізнався, що мій дід, розстріляний більшовиками в 1937році, народився в Польщі, а бабуся була не Лідією, а Домнікою, мала прізвище Дворецька і була полячкою і католичкою.В радянські часи все це приховувалось. Маю онуку в Німеччині, шести років, котра вільно розмовляє німецькою, англійською, російською та трохи й українською.Дуже хочеться долучити її до польської мови і культури, а для цього самому потрібно вдосконалитись, бо читати і розуміти сказане можу , а от самому щось сказати дуже важко.Маю надію , що все вдасться.

  • Дякую, що поділилися своєю сімейною історією. Вчитися ніколи не пізно, тож усе в ваших руках.

 • Ulyana Shchur

  Вітання!
  Мене звати Уляна. За освітою філолог, люблю мови. А польська мені почала подобатись не так давно з 2013 року. Все моє навчання є самостійним: дивлюсь фільми/серіали (дуже рекомендую Bodo), слухаю radio Zet, читаю. Кілька разів на рік відвідую Польщу. Стараюсь розмовляти, але через брак постійної мовленнєвої практики деколи буває важко налаштуватись.
  Powodzenia wszystkim!

  • Cześć! Miło mi panią poznać :)

   • Ulyana Shchur

    Nawzajem :)

 • Julia Pawlikowska

  Привiт, мене звати Юля. Живу в Мінську, за освітою філолог. Польска мова давно цікавить, але кожен раз, коли сідала вивчати, в голові отримувалася каша з різних мов (укр, рос та білоруська). Тому розумію добре, але ні писати, ні розмовляти не можу.
  Мій прадід був поляком, сподівалася отримати Карту поляка, але документи всі загублені.
  Дуже люблю подорожувати самостійно. В Польщі почуваюся як вдома, багато разів там була. Краків – мій улюблений)) Хотілося б жити там, але поки що не уявляю, яку роботу я зможу там знайти.
  Сподіваюся, що в цей раз вивчення мови буде більш результативним для мене:)
  Дякую за можливість!

  • Опанувати чотири слов’янських мови цілком можливо – маю знайомих білорусів, які змогли. Тож переконаний, що і у Вас вийде :)

   • Julia Pawlikowska

    дякую. але я не бiлоруска, я украiнка) для мене це важливо. особливо в День Незалежностi Батькiвщини)

    • Не проблема, українці не менш талановиті :) Згадав лише тому, що йшлося про ті ж самі мови (укр, біл, рос і пол). Зі святом, до речі!

     • Julia Pawlikowska

      дякую, i вас також)

 • AndrYU Kha

  Доброго дня. Звуть мене Андрій. Дуже хочу удосконалити свої знання та вміти правильно говорити. Як будь-який Галичанин на слух і навіть на письмі розуміюся. Вересень-жовтнь мене чекає довге відрядження до Польщі – хочу підігнати мову до рівня розмовної. Всіх земляків з Днем Незалежності!

  • Добридень! Ви потрапили саме туди, куди треба :) І Вас також зі святом!

 • Larysa Sochevichek

  День добрий! Мене звати Лариса.За освітою я економіст і працювала економістом останні років 20 в Украиїні. Так сталося, що я вже 10 місяців мешкаю у Польщі, во Вроцлавю. Приїхала з дуже слабим знанням польскої. За цей час адаптувалась, працюю серед поляків, розумію та читаю добре, але розмовляти – не можу дати ради, щось заважає, як комок у горлі. Хіба бракує слів((( Але мам надію,що опаную)))))

  • Маю для Вас рецепт, розповім на вебінарі ;)

 • Ігор

  Привіт, Павле! Можливо, тебе це здивує, але серед твоїх потенційних учнів є люди далеко не учнівського віку. Я Ігор. Мені 62 роки, проте, у цьому віці мене не полишає інтерес до іноземних мов, який виник ще у школі, коли я почав вивчати англійську. Освіта у мене інженерна, пенсіонер, але поки що продовжую працювати на підприємстві на інженерній посаді. В англійській маю чималий словниковий запас, зокрема, й загальної, і інженерної тематики, проте, на слух її сприймаю, м’яко кажучи, не дуже. З польською справи кращі. Слухаю і політичні, і науково-популярні передачі польського радіо – і майже ніколи не виникає складнощів з їх сприйняттям. Але є бажання її вдосконалювати, тому я тут. Також цікавлюся німецькою та італійською, але в них маю лише початковий рівень. Українську не вчив ані у школі (я був школярем на Кавказі), а ні в інституті. Тож, саме українська була першою мовою, яку я засвоїв самостійно. Не можу стримати у собі спраги до вивчення інших мов. Хоча й сам собі не можу пояснити, для чого це мені потрібно.

  • Вітаю, Ігоре! Приємно вражений Вашою розповіддю. Сподіваюся, зможу бути Вам корисним.

 • Viktor Zaichenko

  Доброго дня! Моє ім’я Віктор. Я живу в Києві. Маю юридичну та економічну освіту. На сьогодні працюю в банку. Вільно володію українською та російською. Останнім часом активно вивчаю англійську. Основні труднощі це прийняття англійської на слух. Також слухаю радіо або дивлюся відео білоруською, словацькою, чеської та польською. Останні мови приймаються на слух без особливих зусиль та навчання. Просто розумієш про що йде мова.

  • Добридень, Вікторе! З польською, словацькою і чеською слід бути обережним – у них є дуже багато “хибних друзів” ;)

 • Марія

  Доброго вечора! Мене звати Марія. Маю карту поляка, читаю, пишу польською, але розмовна мова далеко не така як би хотілося, мабуть через брак спілкування. А так хочеться вільно розмовляти, коли буваю в Польщі – їзджу на конференціїї, в грудні маю стажування у Вроцлавському медуніверситеті…А ще дуже хочу віднайти рідних і відвідати могилу діда, він похоронений у Вроцлаві…

  • Доброго вечора, Маріє! Наполегливість і правильний підхід до навчання Вам обов’язково допоможуть втілити свої мрії, повірте.

 • Nina

  Доброго дня! Я Ніна. Живу у Києві. Маю два дипломи: інженера-фізика та економіста. Працюю у фінвідділі міжнародної компанії. Крім своїх української та російської непогано знаю англійську мову. Німецька – на базовому рівні через брак практики. Польську вивчаю рік, дається легко, неначе я її знала, забула, і тепер згадую. Я з сім*ї переселених лемків, корінням з Краківського воєводства. Почала вчити польську просто через те, що легко її розуміла, вирішила розібратися краще, щоб була ще +1 мова. А потім прийшло рішення отримати карту поляка. Записана на вересень на зустріч у консульстві. Можливо, буде з неї якась користь чи мені, чи дітям. Переписувалася з польськими архівами, отримала деякі цікаві документи про предків. Була в 19 країнах Європи (враховуючи колишні радянські). Люблю навчання, розвиток.

  • Супер! Бажаю Вам успішної співбесіди з консулом! :)

 • Татьяна Самсонюк

  Вітаю. Мене звати Тетяна. Мешкаю у Рівному. Я доктор філософії, працюю головним спеціалістом державного архіву. На даний час перебуваю у відпустці по догляду за дитиною. Маю свою рубрику в українсько-польському двотижневику Волинський монітор де публікую біографічні нариси поляків, які були репресовані більшовицьким режимом на Волині у 1939-1941 рр. Оскільки мої історичні пошуки зосереджені на темі Другої Речі Посполитої маю потребу у знанні польської мови, яку неодноразово намагалася самостійно опанувати, однак не все так легко, як видається. Тому сподіваюся на Ваші корисні поради.

  • Вітаю колегу-історика! До речі, я теж досліджував ІІ РП.

 • Анна

  Доброго дня!
  Мене звати Анна, живу та працюю у Житомирі. Маю 2 вищі освіти, педагогічну та економічну, цього року вступила до магістратури за технічним напрямком. Вільно володію російською, українською, англійською мовами; також в різні періоди життя вивчала німецьку, іспанську і польську. Практично весь мій досвід роботи пов’язаний з іноземними мовами, у тому числі, викладанням, перекладом, і, звісно, самовдовосконаленням. Мій дід був поляком, вчився у Варшаві, а я завжди відчувала свій зв’язок саме з Польщею. Після того, як я побувала у відрядженні і почала вчити польську мову, я зрозуміла, що йду у правильному напрямі. До речі, мій чоловік теж має польське походження. Сподіваюся, що цього разу зможу знайти достатньо часу для вивчення та вдовконалення польської мови задля досягнення своєї мети :)

  • Добридень, Анно! Про те, де шукати час на мову сьогодні розповім :)

 • Галя

  Привіт! Мене звати Галя.Маю вищу освіту по професії економіст. Працюю державним службовцем.Мені дуже подобається польська мова і я для себе хочу її вивчити. Моєму синові 13 років і він вже 5 років відвідує польську школу. Разом з ним я теж навчилася читати і перекладати. Але вільно говорити мені важко. Сподіваюся з вами досягну своєї мети.

  • Вітаю! “Мовчазний період” на початку це нормально і навіть корисно. Розговоритися можна потім :)

 • Maria Verner

  Привіт усім! Мене звати Марія і я з Рівного. Маю фармацевтичну освіту і
  працюю за профілем. Та інколи клієнти розмовляють не тільки українською,
  а й польською. Тому мені потрібно знати або хоча б розуміти чим я можу
  допомогти покупцеві. Також мрію подорожувати, для цього мені згодиться
  польська мова. Бажаю усім успіхів у вивченні, гарного дня!

  • Доброго вечора! Буду радий допомогти Вам у здійсненні мрій :)

 • Dmitriy Kalnytskyy

  Witam! Jestem prawnikiem ze Lwowa. Mam już 42 lata, ale mimo mojego wieku, interysuję się procesami integracji do Polskiej wspólnoty na poziomie otrzymania obywatelstwa (karta pobytu, magisterskie studia, praca, własny biznes).

  • Bardzo mi miło! Życzę Panu sukcesu w realizacji tych planów :)

 • Ivan Fedoryshchenko

  Вітаю! Мене звати Іван. За освітою я лінгвіст та політолог, але життя склалося так, що працював завжди в сфері бізнесу. Польську мову розумію дуже добре, але розмовляти не можу, бо бракує, як словникового запасу, так і знання граматики. Наразі працюю, як над вивченням нових слів, так і над граматикою. Маю визнати, що недооцінював складність польської мови… Знання української та російської мов допомогає розуміти польську, але заважає говорити… Сподіваюсь, під час вебінару отримати поради щодо найбільш ефективного способу вивчення польської мови…

  • Якщо знати певні закономірності та багато читати й особливо слухати польську, то мови перестають плутатися. Детальніше на вебінарі :)

 • Oksana Osyechko

  Доброго вечора. Мене звати Оксана, мені 38 років. Маю дві вищі освіти – математична і економічна. Працюю в транспортному підприємстві, яке має відносини з польськими партнерами. Я самоучка – польську вивчила, спілкуючись з поляками przez telefon, на розмовному рівні, але прекрасно розумію мову, тільки, на жаль, не так прекрасно розмовляю і пишу. Хотілося б вдосконалити свої знання, однак, як виявилося для мене дуже важко самоорганізуватися.

  • Якщо навчання приносить задоволення, то проблем з організацією не виникає)

 • Галина

  Доброго вечора! Я з Вінниці. Фінансист за освітою. Вся рідня чоловіка по батькові – поляки, хоча в часи Радянського союзу це приховували, так як прадід був розстріляний КГБ-істами. Чоловік довів польське походження, він і наших пятеро дітей мають Карту Поляка. Діти зараз дистанційно через інтернет навчаются у польській школі – це спеціальний освітній проект “Лібратус” для дітей поляків, які живуть за кордоном, але хочуть отримати реальну польську освіту. Я розумію польську, але майже не розмовляю) Чекаю вебінару)

  • Дуже цікаво :) До зустрічі!

 • Оксана Паламарчук

  Привіт, я сама з Житомирської області, м. Коростень, проте останні 10 років живу та працюю в Києві. Мені 36 років. Польску мову почала вивчати з цікавості, маю задум подорожувати економічно, спочатку проїхатись Польщею, була тільки в Кракові та Закопанах, а потім автобусом чи потягом далі в Європу. Освіта в мене вчителя біологіі та хіміі, але працюю вже 12 років в сфері туризму. Польске коріння має чоловік, він колись цікавився у посольстві як можна йому отримати карту поляка, але на цьому все закінчилось:). Дуже дякую,Павле, за цікаву можливість отримати частини вашого досвіду.

  • Буду радий допомогти і щодо мови, і щодо Карти Поляка :)

 • Олександра Харчук

  Добрий день, я з Полтавської області, але вже кілька років живу у Львові. Плануємо влітку сім’єю переїзжати до Кракова і знання мови мені дуже допоможе для адаптування в цій країні. Кілька раз починала вчити мову сама, але далі ніж просто вивчати слова і читати в мене не пішло. Сподіваюсь, що цього разу знайду час на вивчення мови, бо бажання є, і ваш вебінар буде добрим початком )). дякую.

  • Вивчати окремі слова за списками – марна справа. Контекст дуже важливий. Як приклад – мої наліпки на побутові предмети, де є і словосполучення, і візуальний зв’язок.

 • Оксана Миляник

  Доброго дня. Я зі Львова. Маю вищу освіту. Спеціальність Дизайн.
  Маю свою власну справу. Наразі у декретній відпустці.
  Національність моя полька, та так склалося , що мови я незнаю, але хочу вивчити , для отримання карти поляка.

  • Тоді Ви потрапили за правильною адресою :)

 • Люда

  Доброго дня. Проживаю у Львові. Освіта – філологічна. Польську мову вивчала самостійно. Працюю в сфері культури (музей), і хотіла б вдосконалити мову, щоб мати змогу проводити ексурсії для туристів з Польщі.

  • Непогана мета. До речі, у Польщі дуже хороші музеї, є чому повчитися.

 • Болеслав Магмет

  Добро дня! Я з Івано-Франківська. Мені 45 років, працюю приватним підприємцем. Ходжу на курси польської мови до Центру Польської Культури та Діалогу Європейського у нашому місті вдосконалююся в вивченні польської мови,щоб пізніше інтегрувати до Польщі. Також хочу подорожувати. Радий знайомству з іншими людьми які теж цього прагнуть. Сподіваюсь що участь у вебінарі мені буде на користь у здійсненні моїх мрій.

  • Бажаю успіху! :)

 • delta63

  witam!
  mam na imię andrzej!
  język polski znam prawie z samego dzieciństwa.
  ale nigdy się jego specialne nie uczyłem. jakoś samo weszło razem z telewizyjnymi kreskówkami).
  jeśli jest okazja, to chacałem się doszkolić. popewniam wiele błendów jak na piśme tak i w mówieniu)
  czekam na lekcje)

  • Pozdrawiam! Widać, że mówi Pan lepiej, niż pisze :) Ale i tak nieźle. Do zobaczenia wkrótce!

 • Володимир

  Доброго дня! Мене звати Володимир, я зі Львова. Мені 39 років, за освітою економіст, працюю у ВНЗ. Хочу вивчити польську мову щоб легше було спілкуватись з польськими колегами, а також під час подорожей Польщею

  • Добридень, пане Володимире! Правильний підхід — запорука успіху. Впевнений, у Вас все вийде :)

 • Audrey Khmelovska

  Привіт! Я Адріана і мені 19. Ще навчаюсь в університеті у Львові, а сама з Мукачева. Так як я навчаюсь на факультеті міжнародних відносин і професія дипломата є моїи майбутнім фахом, то я не могла пройти мимо вашого сайту:) Сподобалось те, як ви написали про себе і все дуже співпадає з моїми інтересами. Я обожнюю подорожувати ( правда за кордоном ще майже не була), люблю вивчати іноземні мови, наразі добре знаю англійську, спокійно можу спілкуватись, вивчаю зараз німецьку, розумію іспанську, і трохи польську (3 роки тому починала її вивчати). Також мрію бути поліглотом, знати багато мов, тому що це мені цікаво і кожна мова розвиває людину, як і нова культура. Коли той вебінар? Чекаю=)

  • Привіт, Адріано! Дуже приємно зустріти однодумця :)
   Вебінар буде завтра о 20:00, перед тим я ще надішлю кілька листів з нагадуваннями.

 • Володимир

  Доброго вечора! Мене звати Володимир, мені 44, живу та працюю в Одесі, за фахом юрист. Маю польське коріння, але, на жаль, польську мову раніше не вивчав. Після подорожі до Польщі виникло бажання це виправити.

  • Чудове бажання :) У вас є всі шанси!

 • Михайло

  Привіт.Мене звати Михайло, мені 26.За освітою інженер – будівельник, занінчив Ну “ЛП”.На даний час живу і працюю в Польщі ( нажаль працюю не по професії).Хочу досконаліше вивчити польськк мову, для спілкування з колегами і комфортного життя.

  • Інженерно-будівельні професії користуються попитом у Польщі. Пробували влаштуватися за фахом?

   • Михайло

    Не пробував.Бракує знання мови.(

    • Тоді все у Ваших руках! Звертайтеся, якщо треба допомога.

 • Татьна

  Добрый день всем) Татьяна, проживаю в г. Белая Церковь, работаю рекрутером (специалистом по подбору персонала) в телекоммуникационной компании. Только начинаю изучать польский, самостоятельно. Есть польские корни, родственники проживают в Польше. Планирую в ближайшее время делать Карту поляка и развиваться дальше)

  • Супер! Хай Вам щастить, буду радий допомогти :)

 • Olexandr Mulyarchuk

  Вітаю! Звати Олександром. Мешкаю в Києві. Займаюсь підприємництвом (вирощування печериць). В шкільному віці, ще до розвалу Союзу, одного літа, проживав в Ельблонзі (Elbląg) мабуть з того часу й подобається польська. Інколи приїжджаю до Польщі (Краків, Варшава). Звісно, дуже незначний словниковий запас є, але, як на мене, він недостатній для повноцінного спілкування.

  • Вітаю, пане Олександре! Не думали виходити з печерицями на польський ринок?

   • Olexandr Mulyarchuk

    Окрема тема. Але натякну, що польський ринок печериці настільки розвинений та насичений, що років п’ять тому, українці ледь відбилися від польської інтервенції на Україну

 • Марія

  Вітаю! Я Марія, мешкаю у Вишгороді і навчаюсь у випускному класі. От як раз намагаюсь, так би мовити, знайти себе у цьому житті і обрати шлях подальшого навчання. Мені подобається вивчати мови. Думаю, що знання ніколи зайвими не бувають, а тим паче я маю польське коріння от і вирішила спробувати себе у вивченні ще й польської. Можливо буду намагатися отримати картку поляка і поступити в Польшу на бюджет. Сподіваюсь мені вистачить хисту і терпіння. Дякую.

  • Багато таланту для цього не треба, головне — мотивація і правильний підхід. І все буде добре :)

 • Zoriana Petriv

  Доброго дня! Називаюся Зоряна, я з Івано-Франківська, мені 32р. Юрис з 10 річним стажем роботи. Мене цікавить можливість навчатися у Вузі Польщі безкоштовно або за ,,бюджетну,, вартість по спеціальності ,,правознавство,, . Також цікавить можливість залишитися на постійне проживання у Польщі легально. Буду вдячна за консультацію.

  • Добридень! Приємно познайомитися :) На вебінарі Ви отримаєте відповіді на свої питання щодо навчання. А стосовно дозволу на проживання, то його можна оформлювати ще будучи в університеті.

   • Zoriana Petriv

    Так, я читала Закон РП ,, Про іноземців,, але мова йде про тимчасовий дозвіл, у зв’язку з навчанням. Що ж стосується права на постійне проживання, то Закон вимагає 5 років безперервного проживання безпосередньо перед поданням заяви. Проте, наскільки я зрозуміла з тексту Закону на польській мові (мову вчу сама по книжці:)), то не кожне постійне проживання зараховується. А період навчанням стаціонарно зараховується лише половина (art. 211-212 Ustawy o cudzoziemcach)

    • З юридичної точки зору Вам, мабуть, видніше, бо я так детально цей закон не вивчав :)

     • Zoriana Petriv

      Також хотіла б дізнатися Вашу думку щодо навчання у Wyższej Szkołe Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach (kierunek – Prawo, studia jednolite magisterskie 10-semestralne – stacjonarne (dzienne).
      Дякую!

 • Наталія

  Вітаю.Звати мене Наталія.Мешкаю у Миколаївській області.Мені 42 роки, працюю у бюджетній організації.Подобається подорожувати.Діти підросли і я вирішила змінити своє життя, маю на думці переїхати жити до іншої країни…..А що треба?????

  • Вітаю, пані Наталіє! Передусім треба вивчити мову обраної країни, без цього ніяк :) Успіхів!

   • Наталія

    Дякую. Вчу польську….., но як підказує життєвий досвід, треба англійську…..

    • Чим більше мов, тим краще, звісно. Бо хоч англійська є міжнародною, але без мови тієї країни, де живеш, не обійтися.

 • Про це я буду детально розказувати на вебінарі ;) Але якщо коротко, то не дуже.

  • Zoriana Petriv

   дякую))

 • Олег

  Доброго дня! Я Олег, мені 21. Цього року хочу вступити на магістратуру у польський вуз. Знання польської мови не є для мене бар’єром, так як часто відвідую Польщу і конференції, що відбуваються у цій країні. Тому і спілкуюсь з без перешкод. Хочу дізнатись детальніше, які є можливості для навчання на бюджеті у Польських вузах для магістрів. В мене технічна спеціальність – “Розробка програмного забезпечення”.

  • Добридень! На вебінарі усе розповім. Хоча мені здається, що в Україні програмісти кращі за польських, хіба ні? :)

   • Олег

    Так, кращі, але я хочу здобути європейський диплом. Працювати повернусь і так в Україну.

 • Тетяна

  Вітаю! Мене звуть Тетяна, мені 47 років, я з Тернополя. За освітою педагог. Дідусь з бабусею (українці) проживали у Польщі. Розглядаю варіант працевлаштування там – себе і чоловіка. Мій чоловік, Володимир, 57 років, у гарній фізичній формі, має вищу освіту “інженер-будівельник-технолог” та досвід практичної роботи – більше 25 років – у будівельній сфері (вкладання плитки, монтаж вагонки, гіпсокартону, електрики, сантехніки, інше). Двоє не знаємо польської мови. Були спроби слухати телепрограми польського каналу. Плануємо взяти участь у вашому вебінарі, щоб отримати поради щодо вивчення мови та інформацію про працю у Польщі.

  • Цей вебінар буде про вищу освіту у Польщі, а не конкретно про вивчення мови чи працю, але для Вас теж буде корисна інформація, тому приходьте :)

 • Людмила

  Добрий день:) Я Людмила. Мене цікавлять гендерні студії, “жіноча література”, творчість Ольги Токарчук і навчання в Польщі на факультеті літературознавства, тобто докторантура абощо. Я написала кандидатську дисертацію і скоро відбудеться захист. Польську знаю так собє).
  Мені 39, тобто за програмами для молодих вчених я не можу претендувати на навчання. А за якимось іншими – дууже хочу, мені потрібен цей досвід.

  • Думаю, Ви знайдете щось для себе. До речі, знаю, що в Центральноєвропейському університеті (СEU, Угорщина) потужні гендерні студії та хороші стипендійні програми.

   • Людмила

    дякую. Знання якої мови потрібне, для навч. в Угорщині?

    • Англійської, оскільки CEU американський за походженням заклад.

     • Людмила

      так, я вже зайшла на сайт, все побачила. А конкретніше про Польщу?:) з тої ж тематики. дякую Вам.

     • Де у Польщі є цей напрямок не знаю, але з літературознавства точно має щось бути. Детальніше розповім на вебінарі :)

 • Дмитрий

  Добрый вечер, я Дмитрий, мне 27 лет, учусь в Белостоцком университете на магистратуре , на экономической специальности. Интересуюсь языками, изучаю польский, английский и немецкий языки. Очень люблю путешествовать, был почти во всех странах Европы, в планах поситить Англию и США.

  • Круто! Вас напевно цікавить навчання на доктораті?

  • Дмитрий

   Хочу уже после магистратуры пойти работать по профессии.

 • Дмитро

  Доброго дня, звати мене Дмитро, мені 21, я з Луцька. Навчаюсь на четвертому курсі Луцького НТУ, на спеціальності “Косп’ютерні науки”. Основним напрямком моєї зацікавленості є веб-розробки. В цьому році хочу поступати на перший курс польського університету, щоб залишитись там проживати. Для цього пройшов курси польської і здав її на рівень В1. Останніми днями активно спілкуюсь з поляками, що дуже сильно радує)

  • Радий за вас! Niech wszystko będzie dobrze :)

   • Дмитро

    dziękuję)

 • Алексей Кожемякин

  Доброго вечора! Мене звати Олексій, мені 45 років, я викладач університету. Мене дуже подобається польська мова, особливо після того як відвідав Варшаву і Краків. Мені дуже подобається Польща, хоча я відвідав багато інших країн. Мову вивчаю самостійно близько року, використовуючі одночасно декілька курсів різної направленості. На мою думку, досяг відносно непоганих результатів. Одночасно слухаю радіо і переглядаю фільми польською мовою. Дуже бракує спілкування з носіями мови. Також мене цікавлять проблеми вищої освіти Польщі, оскільки багато чого цікавого можливо впровадити і в наших вишах. Дуже сподіваюсь на те, що колись буде можливість це відвідати Польщу.

  • Приємно познайомитися :) До речі, поспілкуватися з носіями мови можна і через інтернет на сайтах на кшталт italki.com (зокрема й безкоштовно) або знайти їх у своєму місті.

 • Svitlana Kwiatkowska

  Доброго дня! Мене звати Світлана, 23 роки, проживаю в Києві. За освітою біолог, закінчила, як і Ви, Києво-Могилянську академію. Працюю в фамацевтичній компанії. Чоловік має можливість отримати карту поляка, але вже декілька років ніяк не може організувати себе і скласти екземен. Тому я вирішила йому допомогти в цій справі і почала з того, що прослухала курс польської мови в академії. Зараз самостійно вивчаю граматику, роблю багато вправ, слухаю і читаю. Але головною проблемою є відсутність мовленнєвої практики. Сподіваюся Ви підкажете, як організувати себе і отримати нарешті карту.

  • Добридень, Світлано! Я теж починав своє вивчення польської з Могилянки. У мене викладачами були пан Юрій і пані Катажина, а у Вас? :)
   Щодо Карти Поляка, зараз готую спеціальний курс і скоро буде багато корисної інформації, тому залишайтеся на зв’язку.

   • Svitlana Kwiatkowska

    Ні, в мене викладала пані Ася Дубровська. Буду чекати на Ваш новий курс!

 • Лариса

  Добрий день, мене звати Лариса, мені 41 рік, проживаю в місті Черкаси, маю сина Петра, який закінчує 11 клас в 2017 році та планує вступити до
  польського вузу. Тож нас зацікавив ваш сайт та можливість більш детально ознайомитись з можливостями навчання та подальшого працевлаштування в Польщі.

  • Добридень, пані Ларисо! Ви у правильному місці :)

 • Яна Мельник

  Добрий день. Мене звати Яна ,мені 37 маю сана Данііла. Він закінчує 11 клас і хотів би навчатися в Польші. Ми вивчаємо мову та культуру, щоб отримати карту поляка.

  • Добридень, пані Яно! Буду радий допомогти Вам у цьому :)

 • Анастасия Лазаренко

  Доброго дня, Павло, мрія поїхат
  до Польщі мене не залишає вже 2 роки, но нам з чоловіком завадила війна!?Зараз ми проживаємо в Києві, я сама вчитель початкових класів, чоловік автослюсар в Києві себе не знайшов, тому ми знову почали втілювати нашу мрію. Наразі чоловік працює з вересня в Катовіце, хотіли встигнути до Нового року переїхати до чоловіка, но не встигли, так як у нас народилася донечка))) тому все що зв’язано з Польщею мені дуже цікаво, наразі як вивчити мову, отримати там освіту, чи зможу я з своїми дипломами працювати там у школі, як влаштувати дитину у садок і школу (старшому сину в цьому році йти до школи), відрізняється освіта у школі і Вищих навчальних закладів від наших??? Питань дуже багато, тому шукаємо відповіді, дуже буду чекати Вашого вебінару!)

  • Зі школою для сина проблем не повинно бути – вони безкоштовні для іноземців. До зустрічі на вебінарі :)

 • Alina Dobritsa

  Добрий вечір! Мене звати Аліна, мені 20 років. Вчуся на 3 курсі за спеціальністю німецький переклад у миколаївській Могилянці. Мрію навчатися на магістратурі за кордоном, мені хотілося б отримати європейський диплом синхронного перекладача. Як варіанти розглядаю Німеччину та Польщу, так як третьою мовою ще вивчаю польську) тому зараз по максимуму збираю інформацію про навчання в цих країнах. Сподіваюся, Ваш вебінар зможе мені в цьому допомогти :)

  • Добре, що ви вже знаєте, чого хочете :) Хай щастить!

 • Олена

  Доброго вечора, Павле!Мене звати Олена. Зареєструвалась на Ваш вебінар, оскільки самостійно вивчаю польську мову, удосконалюючи попередні знання, а також навчаю інших цій прекрасній мові. Так, саме прекрасній. Польську мову дуже люблю,хоч знання ще не дуже глибокі.За свою коротку практику, це всього лише два роки, маю деякі здобутки, біля 30 осіб, які отримали Карту Поляка з першої спроби, навчаючись у мене, бо так само як і Ви, я незалежний вчитель.Дуже цікавлюсь польською Історією. Навіть часом соромно,що українську істрію знаю гірше ніж польську. Я вже маю педагогічну освіту, за фахом вчитель укр.мови та літ.,та заруб.літ. Мені дуже хочеться на високому рівні мати знання з польської мови та історії, але мені потрібна допомога. І це можливо навіть навчання в університеті в Польщі.Мала досвід перекладу з польської на російську і з рос. на пол.мови але з такою роботою мала деякі труднощі. Тому і вирішила поглиблювати свої знання і в цьому мені допоже Ваш вебінар. З повагою, Олена.

  • Приємно бачити колегу :) Сподіваюся, зможу бути корисним.

 • Marina

  Шановний Павло,вітаю вас! Дуже рада що дізналась про ваш вебінар, і чекаю на нього! Мене звати Марина, мені 20 років, я закінчила мизичне училище у Дніпрі за фахом академічний вокал, на разі вивчаю польську мову та культуру цієї чудової держави і дуже бракує спілкування на польській мові. Мрію отримати карту поляка та вчитися у Польщі, а наразі і працювати ,заробляючи собі на навчання. Мрію вчитися у кваліфікованих професіоналів польських музичних академій, та отримати європейський диплом про закінчення навчання. ( P.S. хоча людина вчиться все життя) Дуже мрію подорожувати, але ще не було можливості! Дуже цікаво послухати про ваші подорожі!

  Будь благословенний, на все добре!

  • Дякую за добрі слова! Miłego dnia i do zobaczenia wieczorem :)

 • Олена

  Доброго вечора! Приємно до вас приєднатися. Мені 32 роки і я закінчила Харківську Державну академію культури. Працювала у музеї, на сьогодні в декретній відпустці. Мрію виїхати до Польщі.

  • Тоді бажаю здійснення мрій і wszystkiego najlepszego :)

   • Олена

    Дякую

 • Oleg Pechenyuk

  Вітаю! Мене звати Олег, мені 48 років. Працюю керівником гуртків. Маю бажання вивчити польску мову, маю коріння поляків і маю бажання отримати Карту Поляка

  • Це чудово :) Буду радий Вам допомогти!

 • Влада Краснопір

  Добрий вечір. Мене звати Влада, мені 16 років. Мені цікавий ваш вебінар тому, що хочу вивчати польську мову та вчитися закордоном. Маю документи, щоб оформити Карту Поляка, а як Ви вказали, що також її маєте, тому буде ціуаво вас послухати.

  • Приємно познайомитися :) До зустрічі на вебінарі!

 • Анастасия Лазаренко

  Павло, доброї ночі))) не встигла приєднатися вчасно до вебінару (грудна дитина), але тільки переглянула його, спробувала зі знижкою придбати курс, але не вийшло ((( чи можливо придбати його сьогодні зі знижкою??? Дуже хочу почати вчити мову!!!

  • Та знижка діяла лише в день вебінару, але сьогодні вранці я надіслав усім зареєстрованим лист з іншою. Тому приєднуйтеся :)

 • Анастасия Лазаренко

  Павло, доброго вечора, що Ви маєте на увазі, під бонусом? Дякую) І якщо перерахувати гроші на Вашу карту, як отримати знижку 10%, хоч так хотілося 20%)))

  • Залежить від того, про який бонус ідеться :)
   Щоб отримати знижку треба оформити замовлення на сайті, використовуючи промокод. Тоді Вам на електронну пошту прийде інформація щодо форм оплати.
   Якщо виникнуть додаткові запитання – пишіть мені на email.

 • Анастасия Лазаренко

  Павло, я вибачаюся, що не пишу на пошту, не має можливості це зробити з телефону, але я пробу проплатити курс зі 10% знижкою, а сума не змінюється, допоможіть, будь ласка?!?!

  • На жаль, не знаю в чому проблема. Вчора промокод мав працювати, але сьогодні вже ні.

 • Viktor Radovenchyk

  Вітаю! Мене звати Віктор, Мені 36 років. приватний підприємець. Працюю у сфері логістики. Маю бажання отримати Карту Поляка. Є документи підверджуючи польську національність прабабусі та прадідуся. Ще не цікавився і не знаю куди звертатись і що робити.

  • Тоді Ви опинилися саме там, де треба :)
   У курсі https://dyplomat.com.ua/karta-polaka/ я детально розповідаю про всю процедуру і допомагаю підготуватися до співбесіди.

 • Іра Баран

  Я хочу здавати на Карту Поляка.

  • А хто з Ваших родичів був чи є поляком? Чи є відповідні документи?

 • Тетяна Колюбінська

  Привіт! Мене звати Тетяна.
  Вивчаю польську разом з донькою, яка планує поступати до Польщі в медуніверситет. Невпевнена на рахунок отримання Карти поляка, так як потрібно відшуковувати документи діда та прадіда-прабаби в польських архівах.

  • Удачі Вам у пошуках! Якщо треба допомога, то звертайтеся.

 • Таня Боровская

  Привіт. Мене звати Таня. Планую подавати документи на карту поляка, тому цікавлюсь всім, що по цій темі!!!

  • Приємно познайомитися! Буду радий Вам допомогти :)

 • Max Ohor

  Привіт! Мене звати Максим. Планую подавати документи на карту поляка, тому цікавлюсь всім, що по цій темі!!

 • Юлія

  Вітаю! Я Юля. Дуже хочу карту поляка отримати, але потрібно ще трохи інформації та вивчити мову. Скажіть будь-ласка, в документах має бути вказана національність, навіть , якщо в ті роки зазначали тільки віросповідання?

  • Так, віросповідання не досить, має бути польська національність чи громадянство.

   • Юлія

    Велике спасибі!!

 • Лилия Сичкаренко

  Привіт. Я Лілія, почала вчити польську мову курс А 1, планую подавати документи на КП, тому цікавлюся всим, що з цим пов”язано

  • Бажаю успіхів! Якщо треба допомога, то звертайтеся :)

 • Oleh Fesianov

  Привіт, Павло. Працюю в міжнародній компанії, але прийшов час щось змінювати. Тим більше, що в наступному році мій син вже повинен вступати до ВИШу. Маємо думку про польський навчальний заклад. Для цього син вже відвідує курси польської мови, я почав із уроків Якуба Логінова. Маю бажання знайти роботу в Польщі, щоб із сином бути разом у країні. Нещодавно знайшли оригінал бабусиного польського свідоцтво про народження, також дід по бітьковій лінії розказував, що проходив службу у войську польському, наразі шукаємо документальне підтвердження цьому факту. Я думаю, що і бабусиного свідоцтва буде достаньо для отримання Карти Поляка. Ще чув, що для студентів з польським корінням є преференції на навчання у Польщі. На твій аудіо-курс вже зареєструвався, завтра оплачу. Сподіваюсь він виправдає надані йому аванси. Буд радий спілкуванню.

  • Польського свідоцтва про народження бабусі має бути достатньо, щоб Вам подаватися на КП, але син тоді муситиме подавати після Вас на підставі Вашої Карти, бо для цього це наступне покоління (прабабуся).

 • Георгий Котовский

  Ви – молодець. Я теж захоплююсь мовами, але до польскою поки придивляюсь. Зараз треба затвердити українську, і АНГЕЛьську)). Ваша тема – як факультатив, у мойому особистому “університеті”). Дай Бог вам здоров’я, Воно очевидно, людина ви – багатобічна, досягти можете дуже багато чого! )

  • Дякую за добрі слова :) Хай щастить!

 • Аліна

  Добрий день! Дуже приємно з Вами познайомитися, пощастило вдвічі побувати на вебінарах:цікава і потрібна інформація. Мені польська мова потрібна для розуміння оточуючих, а також для роботи, адже недавно мала можливість переїхати в Польщу до чоловіка, і зіткнулася з труднощами: в більшості випадків розумію співрозмовника, а відповісти не можу. Сподіваюся,що Ваші поради мені в цьому допоможуть.

  • Радий бути корисним :) Як кажуть поляки, wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!

   • Аліна

    Dziękuję bardzo!!!)))

 • Світлана Бурмай

  Добрий день! Приємно з Вами познайомитись. Мені необхідно вивчити польську за дуже короткий термін
  (2 тижня) для того, щоб здати екзамен на карту поляка. Питання і відповіді я знаю, а необхідно вільно спілкуватись, а тут виникають проблеми. Сподіваюсь, що візьму багато корисного від Ваших вебінарів. Дякую!

  • Сподіваюся, Ви мали на увазі “підтягнути”, а не “вивчити з нуля” за два тижні :) Успіхів Вам!

 • Yana Voliniuk

  Привіт,мене звати Яна. Планую виїжджати до Польщі на роботу, вивчаю польську самостійно.

  • Вітаю, Яно! Тут Ви знайдете багато корисних матеріалів для самостійного вивчення польської. Щасти!

 • Ирина Чикина

  Привіт, я Ірина. Працюю у медичній сфері, також займаюсь дослідницькою діяльністю. Цікавить вивчення мов взагалі, починала вивчати польську, але забракло часу. Сподіваюсь, в цей раз все складеться))

  • Буду радий допомогти :) Хай щастить!

 • Роман Михайлишин

  Добрий день! Дуже приємно з Вами познайомитися. Мене звати Роман. Працюю в украЇнсько – польській фірмі. Тому стараюсь, по можливості, вивчити польську мову для вільного спілкування з партнерами по роботі.

  • Навзаєм! А чим займається Ваша фірма?

 • Юлия

  Dzień dobry! Mam na imię Julia. Miło mi Pana poznać. Jeszcze mieszkam w Ukraine, ale planuję przeprowadzić się do Polski. Przepraszam, jeśli piszę z pomyłkami: tylko kilka miesięcy uczę języka polskiego.

  • Bardzo mi miło! Proszę się nie przejmować, dość dobrze Pani pisze.
   Są błędy, ale to nie szkodzi :)

   • Юлия

    Dziękuję bardzo! Będę czytała Pana blog z ciekawością!

 • Ольга Васильковська

  Доброго дня Павло! Мене звати п. Ольга. Я – Ветеран праці . В минулому році – здала І одержала Карту Поляка. Дотримуюсь принципу -скільки мов знаеш- стільки разів людина. Знання мови- дозволяе відкривати повніше Польшу- особливо цікаві іі Ботанічні сади .

  • Мені більше подобається трохи інша версія цього вислову: Скільки мов ти знаєш, настільки людяним ти є ;)

 • Аліція Калиновська

  Вітаю Павло! Я юрист. Хочу знати польську мову, щоб вчити мого 4-річного сина (це основна мета, хоча є ще деякі інші міркування…). Закінчила курс А 1, в групі було 10 осіб. Але дальше не можу ходити, бо не виходить по часу. Звичайно, що певний (можливо невеличкий) рівень знань в голові лишився, але хочеться вчитись дальше. Переглянула Ваш вебінар. Дуже цікаво і дуже корисні поради. Дякую, Ви просто молодець!

  • Дякую за добрі слова :) Успіхів Вам у навчанні!

 • Ludmila Dudchenko

  Доброго дня, Павле! Хочу вивчити польську, бо останнім часом часто подорожую до Польщі до сина-студента (до речі, також Краківського Ягеллонського університету, також мандрівника, що веде свій блог про бюджетні подорожі:) Я учитель-логопед, люблю подороувати і нових цікавих людей. Ваш вебінар дивитимусь вперше. Дякую за таку можливість!

  • Я вчився у Варшавському університеті, біля Ягеллонського це лише фотографія :)
   До зустрічі увечері!

 • Nataliia Kucherenko

  доброго дня! Закінчила курс 1А. Можу говорити, залюбки спілкуюсь польскою на виставках, дивлюсь польске ТV. Планую вдосконалювати свої знання, так як, по роботі часто спілкуюсь с поляками. Моя прабабця була з Польщі, можливо отримаю карту поляка.

  • Чудово! Сподвіаюся, буду Вам корисним :)

 • Елена

  Добрий день! Хочу вивчити польську мову для того щоб поїхати на роботу до Польщі, В подальшому планую вступ моєї прекрасної донечки до ВУЗу у Польщіі, тому мама повинна володіти цією мовою. Також дуже люблю подорожувати. Дякую вам за можливість перегляду ваших вебінарів.

  • Будь ласка :) Успіхів у Ваших планах!

 • Oksana Gilewska

  Добрий вечір! Мені дуже треба вивчити польську мову, бо переїхали з сім”єю до Польщі. Ходила на курси, мій рівень В1 і, хоч в нас з”явилися друзі-поляки, мені важко говорити… Все розумію, а сказати… Кажу, як вмію, але …
  Дякую за вебінар сьогодні. Хороші поради!

  • Proszę bardzo :) Powodzenia!

 • Iryna Krevska

  Привіт! Мене звати Ірина. Часто подорожую до ПольщІ, інколи просто на закупи. Багато моїх знайомих переїхати жити в Польщу, навіть дехто з рідних, тож хочу вивчити мову для вільного спілкування.

  • “Вільне спілкування” це досить нечітка мета. Як Ви дізнаєтеся, що її досягнули? ;)

 • Linda Berg

  Доброго дня,
  Мене звати Надя. Польскою спілкуюся досить непогана на рівні А1-А2. Та хочу знати краще – для навчання, яке згодом планую почати. На Ваш сайт зайшла, цілком, випадково. Сподобався Ваш запал та амбіційність: як помагати людям у вивченні польської мови. І, вирішила, варто спробувати почати з вами вчитися.

  • Дуже радий, що зміг Вас запалити :) Тепер головне – не зупинятися!

   • Linda Berg

    Яку літературу порекомендуєте?

    • Літератури є багато, але важливо, щоб вона Вам подобалася. Складний, але цікавий текст набагато кращий, ніж простий і нудний.

 • Julia Kulinska

  Доброго дня! Мене звати Юлія, я з Черкас. Одного разу подивилася польський фільм і захопилася польською мовою, вирішила вчитися на перекладача та викладача слов’янських мов. Щойно закінчила третій курс навчання. Після другого курсу від університету була в Польщі на мовних курсах, Польща теж дуже сподобалася, тому хотіла б на магістратуру вступити до польського ВНЗ, була б рада більше дізнатися про можливості безкоштовного навчання. Хочу сама вдосконалювати мовні навички і також уже трішки почала навчати інших, тому хотіла б дізнатися про якісь цікаві методики навчання :)

  Дякую, Павле, за те, що надіслали запис вебінару! На жаль, не було можливості бути присутньою під час трансляції.

 • Vitalii Komosii

  Доброго дня. Мене зацікавила тема вивчення польської мови з двох головних причин: по перше я працюю в Польщі, а по друге наступного року планую перевезти сюда і свою сім’ю. Тому знання мови мені важливо. Ну і я рахую, що вивчення ще чогось нового нікому не зашкодить. На перед вдячний за співпрацю. Віталій.

  • Знання за плечима не носити, це точно :) Хай щастить!

 • Maryna Staryh

  Доброго дня! Маю польське походження, нещодавно здала екзамен на Карту Поляка. На курсах пройшли рівень а2, але постійно розвиваюсь сама і чекаю на б1 у вересні. Хотіла б переїхати до Польші в майбутньому. Буду вдячна за цікаві статті, фільми та информацію. А також консультацію щодо вступу на магістратуру до польских ВНЗ. Дякую

  • Статті та відео обов’язково будуть – лишайтеся на зв’язку через email та у соцмережах :)

 • Nataliia Chetvertakova

  Добрий день :) Дякую за лист!) Я працюю в польській компанії, тому хочу вміти вільно розмовляти та писати польською. Мене зацікавив Ваш сайт, тут дуже багато цікавої та корисної інформації. Дякую Вам! :)

  • Будь ласка :) Всього найкращого!

 • Александр Семенихин

  Ось, Павло, моя фізіономія римо-католика та інженера-конструктора з міста Черкаси. Додав Вашу сторінку в закладки. З Богом!

  • Чудово! Заходьте ще :)

   • Александр Семенихин

    Dobrze, Paweł.

 • Згуря Светлана

  Доброго дня! Мій син працює в Польщі та вільно володіє польською мовою. На його запрошення вирішила розпочати подорож іншими країнами саме з Польщі, тож захотілося вивчити теж мову цієї країни.

  • Правильне рішення! Успіхів :)

 • Лариса

  Доброго дня! Я за національністю полька, а мови не знаю. Це дуже прикро. В наступному році хочу перездать на Карту поляка.

  • Буду радий допомогти Вам і з мовою, і з Картою – звертайтеся :)

 • Natasha Bondarchuk

  Здравствуйте. Работаю в Польше, хотелось бы ещё и учиться) собственно для этого и нужно знание языка. Люблю путешествовать, наблюдать и созерцать, читать)

  • Мовне середовище це велика перевага, хоча не панацея. Якщо старатися, то все вийде :)