До відпустки чи канікул ще довго, а хочеться розвіятися? Вирушайте на weekend на море! Принаймні, саме так зробив я на минулому тижні, поїхавши з Варшави, де зараз вчуся, до Ґданська. І обійшлося це у мінімальну суму. Хочете дізнатися, як це можливо? Читайте далі.

У цій статті я описав найважливіші речі, про які слід подбати заздалегідь, якщо ви хочете організувати бюджетну подорож. Як підготуватися до поїздки, як їхати, де ночувати, що дивитися та інші корисні моменти. І не менш вагоме – скільки це може коштувати.

Отже, планувати свою подорож до Ґданська, на Балтійське море я почав за тиждень, на попередніх вихідних…

Ночівля

Перш за все я вирішив залагодити цей пункт, бо від нього залежить і час приїзду/від’їзду. Оскільки зайві гроші витрачати не хочеться, а їхати я збирався сам, то скористався відомим усім сайтом CouchSurfing. Для надійності подав одразу кілька заявок і не прогадав. Дві із них були наступного дня відхилені, від ще кількох не було взагалі жодної відповіді, а двоє людей таки підтвердили. Щоправда, до одного з них потім напросилося ще кілька гостей, тому в мене залишився один варіант. Отже, ночівля є, тому можна використати вихідні на повну! :)

Добирання

Більшість на моєму місці поїхали б Польським Бусом, але я не шукаю легких шляхів. Квитки у них доволі дешеві, але тільки якщо брати заздалегідь – в автобусі ціна може зрости на третину. Хоча це не проблема, бо я все одно планував поїздку завчасно. Однак автобуси мають інші недоліки: незручний графік руху і повільна швидкість пересування.

Щоб цього уникнути я вирішив їхати за допомогою трохи менш відомого сервісу BlaBlaCar. Це щось на кшталт автостопу, тільки ти завчасно домовляєшся і мусиш трохи таки заплатити. Натомість це надійно (точно не будеш годинами мерзнути на трасі), але гнучкіше, дешевше і швидше ніж автобусом.

Оскільки їхати з Варшави до Ґданська треба 4–5 годин, то ми виїжджали о п’ятій ранку. Але водій люб’язно під’їхав майже до самого мого дому, тому мені навіть не довелося пертися спозаранку на вокзал у іншому кінці міста, як було би з автобусом. Прекрасно! :)

Sightseeing або Zwiedzanie

Огляд міста теж був приблизно окреслений заздалегідь. Приблизно, бо існує важливе правило мандрів: «Do not overplan», тобто не плануй надмірно. Інакше у випадку, коли щось не збігатиметься з твоїм графіком, ти будеш занадто хвилюватися і не зможеш відпочити. Тому в перший день я збирався оглянути сам Ґданськ, а у другий – його міста-супутники Сопот і Ґдиню. Або поїхати до Мальборка :) От і весь план.

Але безцільно блукати містом, не розуміючи нічого довкола, не в моєму стилі. Точніше, це навіть класно, але спершу з новим місцем треба познайомитися. Тут на допомогу приходять путівники. По-перше, це звісно Lonely Planet, який знову довів мені свою корисність. А по-друге, це паперові мапи і путівники In Your Pocket, які можна безкоштовно взяти у пунктах туристичної інформації. Щось подібне є у більшості туристичних міст Європи, тож це універсальна порада. До речі, в таких інфоцентрах зазвичай найдешевші сувеніри, а інколи є навіть безкоштовний туалет. Тому не проходьте повз :)

В результаті, в суботу я дійсно обійшов увесь історичний центр Ґданська. Крім того побував у новенькому музеї «Солідарності», куди протягом жовтня ще й безкоштовний вхід. А також побачив фортецю біля устя Вісли. В неділю ми з дівчиною, у якої я ночував, відвідали Вестерплатте (місце, де почалася Друга світова), а потім я сам поїхав до Сопота і Ґдині. «План» можна вважати перевиконаним :)

Громадський транспорт

Спершу в мене була ідея купити міську Картку туриста, як пропонує Lonely Planet. Але подивившись в інтернеті актуальну інформацію, я вирішив, що не така вона вже й вигідна. І справді – студентський добовий квиток на всі види транспорту коштував би 23 злотих, а я за дві доби витратив менше 12-ти. Щоправда, трохи пощастило з тим, що житло було в самому центрі. Тому путівникам довіряйте, але перевіряйте.

Харчування

Оскільки від місцевої кухні я не в захваті (як уже писав раніше), а крім того у центрі завжди важко знайти недорогий заклад, то я обрав найбільш передбачуваний вихід – фастфуди. Передбачуваний, бо точно знаєш, що тобі подадуть і скільки це коштуватиме. Звісно, не найкращий варіант, але на одні вихідні можна собі дозволити. Деяку їжу також підкуповував у магазинах.

Але! Ще одна величезна перевага ночівлі через CouchSurfing, а особливо у дівчат – вони тебе нагодують! :) Тому в обидва дні мені була забезпечена тепла домашня вечеря, а в неділю теж сніданок. Звісно, не варто на це сильно розраховувати, бо ніколи не знаєш, наскільки гостинним виявиться твій хост. Але завжди слід підготувати якийсь сувенір зі своєї країни на пам’ять для нього.

Витрати

Тож підіб’ємо підсумки:

  • Ночівля – 0
  • Дорога туди і назад – 40+40=80
  • Харчування – 24,15
  • Проїзд на місці – 11,85
  • Сувеніри – 4

Разом – 120 zł (480 грн.)

Звісно, це більше ніж половина української стипендії (у Польщі це простіше собі дозволити), але сума зовсім не захмарна.

То коли ви вирушаєте на море? ;)