У цьому дописі я розповім про те, що варто подивитися у столиці польських королів та як спланувати маршрут так, аби все встигнути за один день. Крім того, це можна зробити ще й з мінімальними витратами, хоча Краків безумовно вартий набагато більшого. Тому я радо поділюся з вами своїм досвідом :)

Отже, уявіть собі Львів, у якому на Високому Замку справді стоїть фортеця, а Полтва тече не під землею, а зовні. От приблизно таким і є Краків. Тому якщо ви любите місто Лева – їдьте сюди обов’язково, бо тут панує майже така сама атмосфера. Якщо ж ви Львова не любите, то все одно поїдьте принаймні тому, що Краків не такий заїжджений серед українців. Хоча іноземних туристів тут хоч греблю гати. На Ринку не часто почуєш польську, на відміну від англійської, німецької, часом української та багатьох інших європейських мов.

Бернардинська брама – вхід до Вавелю

Бернардинська брама – вхід до Вавелю

Ще перед виїздом до Кракова я завантажив собі на електронну читанку путівник Польщею від Lonely Planet, який має чудовий розділ про це місто з доволі детальною інформацією про основні пам’ятки. Це Вавельський замок, Ринок, фабрика Шиндлера, соляна копальня у Величці та багато різних храмів і музеїв. Найважливіше при плануванні маршруту (а без нього толкової екскурсії не вийде) – враховуйте час роботи місць, у які збираєтеся йти. У Кракові важко знайти якусь пам’ятку, яка би працювала після шостої години вечора, а частина закривається ще й раніше. Усі години та ціни вказані в путівнику, тому є можливість усе для себе розписати заздалегідь.

Пам’ятник Тадеушу Костюшку у Вавелі

Пам’ятник Тадеушу Костюшку у Вавелі

Якщо у вас немає ані часу, ані грошей, а ви хочете побачити весь Краків, то рецепт простий – не заходьте нікуди всередину. Прогуляйтеся Вавелем (вхід на територію безкоштовний), послухайте гейнала (трубача) на Ринку, зазирніть у костели, подивіться на 600-літній Ягеллонський університет, відпочиньте на Плантах або біля Вісли та поїдьте трамваєм до старого гетта чи Нової Гути. Цього має вистачити, щоб скласти загальне уявлення про місто і його характер.

Барбакан (частина колишніх міських фортифікацій)

Барбакан (частина колишніх міських фортифікацій)

Натомість, якщо ви бажаєте подивитися на основні туристичні об’єкти зсередини, то вам знадобиться набагато більше як часових, так і матеріальних ресурсів. До прикладу, повноцінно оглянути Вавель менш ніж за чотири години просто неможливо, а вхід у деякі з приміщень коштує 20-25 злотих (хоча є інші за 3-4 PLN). Для студентів діють знижки, але як я вже писав раніше, українські квитки приймають через раз. У багатьох місцях є дні тижня, коли відвідування безкоштовне для всіх.

Корпус «Collegium Novum» Ягеллонського університету

Корпус «Collegium Novum» Ягеллонського університету

Тож незалежно від обставин Краків радо вас прийме і зможе показати свої найкращі сторони. Варто тільки захотіти! Для натхнення пропоную переглянути світлини з моїх недавніх відвідин цього чарівного міста.

P.S. Якщо ця стаття здалася вам корисною, то ви можете принести користь іншим – поділіться нею з друзями ;) Якщо ж інформації виявилося недостатньо – пишіть в коментарях, і я охоче додам саме те, що вас цікавить.