Ви можете знати мене як викладача польської, але це далеко не єдина мова, котра мене цікавить.

Окрім рідної української, я вільно володію російською, польською та англійською. Крім того на середньому рівні знаю німецьку та есперанто, а також починав вчити декілька інших мов.

Проблема в тому, що всі ці мови я вчив у формальній системі освіти – у школі, потім в університеті (окрім есперанто, але це штучна мова, котра спеціально створена дуже простою і логічною, тому не рахується).

Натомість своїх учнів я закликаю засвоювати мови інакше – природними методами, як це роблять поліглоти. Звісно, я теж використовую ці підходи, але вже для вдосконалення своїх навичок.

Тому я вирішив провести експеримент, щоб показати, що мої методи можуть допомогти вивчити будь-яку європейську мову з нуля за короткий час і з задоволенням.

Що я планую робити?

Вчити французьку майже з нуля протягом трьох місяців і щотижня звітувати про свій прогрес і ділитися досвідом. Самостійно, онлайн, методами поліглотів.

Ви зможете стежити за мною, як у реаліті-шоу, вчитися на моїх помилках і повторювати мої успіхи. Більшість ресурсів і методів, які я використовуватиму, є універсальними, тому ви зможете застосувати їх для вивчення будь-якої європейської мови (англійська, німецька, польська тощо)!

Детально я розповів про це у першому відео, а короткий підсумок ви можете прочитати нижче:

Раджу натиснути на ⚙ у нижньому правому кутку відео, щоб збільшити його швидкість до 1,25 чи 1,5 😉

Чому французька?

По-перше, вона відносно складна, принаймні порівняно з польською чи англійською. Польська проста для українців, бо це слов’янська мова, а англійська має нескладну граматику. Тому якщо я зможу опанувати французьку, то ви з польською точно впораєтеся.

По-друге, я не знаю наразі жодної романської мови, тобто мов безпосередньо споріднених із французькою. А вони є дуже поширеними і популярними для вивчення як іноземні.

Я довго вагався й вибирав між французькою та іспанською, але врешті зробив вибір на користь першої.

Чого я хочу досягти?

Передусім мене цікавить розуміння. Я не збираюся говорити з першого дня. Протягом першого місяця не планую розмовляти французькою взагалі, тільки слухати й читати. Це робиться для того, щоб насититися мовою і звикнути до неї, до її звучання і структур.

Тільки пізніше, десь із другого місяця, я буду починати практикувати говоріння французькою. Впевнений, що це буде нескладно, бо коли є хороша основа, то заговорити легко.

Багато людей вивчають мову роками, але потім не можуть почати говорити. Це відбувається через те, що вони вчать граматику і роблять вправи, а не розвивають свої навички. Я ж використовую природні методи, тому впевнений, що перейти від пасивного засвоєння мови до активного використання буде нескладно.

Які ресурси я буду використовувати?

Різні, але головним інструментом буде сайт LingQ, про котрий я розповідав раніше. Якщо коротко, то це платформа для зручного читання і слухання текстів іноземними мовами.

Велика перевага цього ресурсу також у тому, що там все рахується, тому нам з вами буде легко бачити скільки чого я зробив за який період часу. Скільки я прочитав, скільки прослухав, скільки вивчив слів і тому подібне. Усі матеріали я буду імпортувати туди, щоб мати максимально повну картину.

Ось посилання на мій профіль, де ви зможете за мною спостерігати: https://www.lingq.com/uk/learn/fr/web/profile/dyplomat

Як ще за мною стежити?

Щотижня в понеділок увечері я буду виходити в прямий ефір у Facebook та Instagram. Часом замість трансляції це буде записане відео, де детальніше показуватиму, як саме я працюю.

Потім викладатиму це відео на YouTube, публікуватиму статтю тут на сайті dyplomat.com.ua та повідомлятиму читачів своєї розсилки. Також щодня у Facebook та Instagram буду ділитися короткими історіями в реальному часі.

У цих оновленнях я буду ділитися своїм досвідом, своїми відкриттями і труднощами. Це буде не список нових слів чи граматичних правил, а поради щодо найкращих методів і ресурсів. Тож ви зможете запозичити найкращі практики, щоб вивчати самостійно інші мови. А також просто черпати натхнення 🙂

Тому підписуйтеся на мої сторінки в соцмережах, приєднуйтеся до розсилки (форма у правій колонці сайту) і побажайте мені удачі в коментарях!